Ville: HIM jsou moje přítelkyně č.1

Interview s Ville Valem - 29/1 2000 *Finsko*
HIM jsou mojí přítelkyní číslo jedna

Ville Valo nám řekl, že všechnu všednost svého milostného života vkládá do svých písní.
Věříš tomu?

Vypadá to, jako by někdo Villeho udeřil prudce do levého oka.Leader skupiny HIM, který zabírá místa na předních příčkách něměckých hudebních žebříčků nebyl nikým napaden, říká, že jeho levé oko je rudé kvůli infekci.Ville se stal mediálním miláčkem a lednovým oficiálním sex symbolem a nezdá se, že by mu to vadilo.Singl Join Me se v Německu opravdu dobře prodává.

Splnily se Ti tvé sny?
Ville:Vůbec ne.Mé cíle jsou tak vysoké, jak jen je možné.Doufám, že jednou udělám písničku, která bude sondou poslána do vesmíru pro mimozemšťany.Kdyby nějaká stvoření na Venuši slyšeli naši píseň a slyšeli by, jak vypadá umění na Zemi, to by bylo skvělý.Ale jsem si jistý, že předtím budeme muset hodně tvrdě pracovat.

Kde jsi utratil všechny své peníze, které sis vydělal?
Ville:Většinou jdou na placení rozpočtu za nahrávání.Je normální, že nahrávací společnost je zodpovědná za ceny za nahrávání, ale tahle suma pokryje jen polovinu výdajů, které jsme ještě nesplatili.Žádné peníze nám teď nezbyli a já si je stále musím půjčovat od svého táty!

Co by bylo největší chybou, keterou by jsi teď mohl udělat?
Ville:Oženit se, pokusit se založit rodinu a mít děti.

Nemáš přítelkyni, je pro tebe možné mít přítelkyni?
Ville:To by bylo těžké, protože většinu času nejsem doma.HIM jsou mojí přítelkyní číslo jedna v tuhle chvíli, platonicky samozřejmě…

Jaká by byla tvoje reakce na to, kdyby vaše skupina byla jednou z těch, o kterou přestane být zájem po několika dnech slávy?
Ville:Andy Warhol jednou řekl, že každý má svých 7 minut slávy, my máme v Německu díky našemu singlu alespoň 7 dní slávy.Je zbytečné se kvůli tomu moc strachovat, lepší je soustředit se na to, co je před námi.

Váš manager Seppo Vesterinen je znám jako Hanoi Rocks' manager.Máte s Andy McCoyem společného ještě něco jiného?
Ville:Nevím.Andy je svaloun a já jsem slaďouš…Andy je Andy!

Jak dlouho plánuješ žít ve Finsku?
Ville:Tak dlouho, jak to bude možné.Nejsem příliš vlastenecký, ale moje rodina a přátelé jsou tu a je tu klidné a hezké.Ale kdyby přestěhování do zahraničí pomohlo mé kariéře, nebyl bych proti.Ale nechtěl bych být potom zvědavý, co by se stalo, kdybych tu nezůstal se svými starými kamarády.

Uráží Tě nebo Ti lichotí, když se říká, že skupina je žádáná díky tvému obličeji?
Ville:Nikdo nekupuje desky kvůli nějakému klukovi na obálce, musí Tě něco na tom zaujmout natolik, aby sis jej koupil.Aspoň tedy doufám, zoufale.

Může být muž krásný?
Ville:
Ne, muži nejsou krásní.Jsou to jen prdící prasata s knírkem a beďary na obličeji.

Slyšel jsem, že ženy ve středním věku tě mají také rády.Kdyny byla na tvém koncertu matka s dcerou, kterou z nich by sis vybral?
Ville:Žádnou.Nikdy jsem neuvažoval o tom, sblížit se s někým jen kvůli tomu, že jsem ve skupině.Myslím, že to by mezi námi byla jen mentální i fyzická prázdnota.proč trávit čas s někým, koho skoro neznáš a nestaráš se o něj.Jistěže to všechno záleží na mnoha věcech.Jinak nemám žádný věková limit.

Od toho co děláš si držíš vzdálenost, berou Tě tvoji fanoušci tak vážně?
Ville:Ne, vůbec ne.Já beru muziku velmi vážně, ale sám sebe ne.To co děláme děláme pro lidi, ne sami pro sebe.Jednou za čas si chceš prostě prdnout, pozvracet se, vychcat se, být elegantní, číst, psát, skládat, psát texty nebo tvořit muziku.A to jen ten zvrhlej systém, podle kterýho to jde dál a dál.

Opravdu?!
Ville:
Jen se snažím vyhnout se tomuto tématu těmito 3 slovy-učil jsem se od Joela Melasniema.

Cítíš se jako Rock star???
Ville:
Z rock stars máš pocit marnosti a nafoukanosti.Mají mnoho peněz a krásné ženy, možná bych byl domýšlivý, ale nemám žádné peníze ani žádné ženy.Možná jsme blízko ,,hvězdnosti,, ale ještě jsme nepřokročili tu hranici.Takže chlubit se je zbytečné.Možná mě dneska v noci přejede auto…..

To by ale jen zvýšilo prodávanost vašich desek…
Ville:
Nevím jestli by se prodej mohl zvýšit, protože potom by jsme už neměli šanci na zlepšení.Raději bych měl deset alb, jichž se prodalo půl milionu, než vydat jedno album, mrtvý ležet v hrobě a nechat své debilní kamarády ze skupiny aby mi ukradli poslední dolary falšováním mé poslední vůle.

Co si myslíš o klišé ''sex, drogy a rock'n Roll'' ?
Ville:
Neberu drogy, nepiju alkohol s mírou a sex je vekmi vzácný a neukojitelný.Zužitkoval jsem svoji impotenci v muzice.Ty, kterým se to nelíbí, můžou pokračovat bez ohledu na to, jak jsou zbyteční a levní.

Máš nějakou sexuální spolehlivost?
Ville:
Když jsem dostatečně opilý…Ale nemůžu povídat o tom, co chci.Nevíš, jestli je to pravda nebo ne!

V ''Join Me'' máš na sobě více make-upu než estonské variete.Používáš make-up i ve svém volném čase?
Ville:Ne.Make-up je příliš drahý a nikdy jsem ho na sobě neměl rád.

Co je pravdy na tvém kouření?
Ville:Snažil jsem se to omezit opravdu hodně, ale stále kouřím 2-3 krabičky light cigaret denně.Na hlas mi nedělá dobře také dlouhé běhání.Raději bych měla hlas jako anděl a kouřil méně než abych zněl jako Tom Waits.Ale stále mám ještě čas…

Jakou největší pomluvy si kdy slyšel sám o sobě?
Ville:
Pravděpodobně že jsem oplodnil několik žen a že jsem homosexuál.Více drbů je lepší-Kdybych řekl, že jsem heterosexuál, ženatý a se třemi dětmi…vše o co jsme se kdy snažili a čeho jsme dosáhli by bylo ztraceno.