Heartagram

heartagram

Je to logo skupiny, které vymyslel Ville Valo údajne v den svých 20. narozenin, když měl kocovinu – tedy 22.11.1996. Ville byl vždy fascinován jednoduchými a dobře zapamtovatelnými symboly kapel. V případě heartagramu se jedná o spojeni pentagramu a srdce (oblíbeného Villeho znaku), o novodobý jing-jang, jak Ville rád říká, má to znázorňovat lásku a smrt, spojení dobra a zla. Ale také styl hudby HIM – lovemetal.

Heartagram jako znak v současné době nepoužívají pouze HIM, ale také Bam Margera ve svých show Jackass a Viva La Bam. Bam je obdivovatelem HIM a Ville Vala a také jeho přítel, režíroval 4 videoklipy HIM a dostal od skupiny povolení používat jejich znak. Mnozí fans to považují za zneužití heartagramu ve prospěch Bama, protože dnes můžete potkat spoustu lidí, kteří mají na tričku heartagram, a když se zeptáte, proč to tam mají, řeknou vám, že jde o znak Bama, popř. pouze něco o skateování. Sám Bam byl překvapen z toho, jak vysokou oblíbenost tohoto znaku v USA způsobil, a během natáčení klipu Solitary man během rozhovoru prohlásil, že je na čase, aby všichni poznali, ke komu heartagram opravdu patří. Jeho oblíbené a skvělé kapele HIM, která následujícím albem Dark Light prorazila právě v USA.

A v neposlední řadě existuje společnost OY HEARTAGRAM LTD., která drží patronát nad HIM a všemi věcmi s nimi spojenými, ať už se jedná o oblečení, doplňky, CD a spostu dalších pro fanoušky, či třeba trsátka pro kapelu.